Komunikaty

Producent limiterów KLW udzielił licencji na ich produkcję firmie RCELEKTRO Sebastian Tybuszewski.

Dodana została nowa zakładka menu Limitery w której będą prezentowane treści dotyczące tych elementów modeli sportowych Sekcji M. 

 

Zarząd Sekcji M składa wszystkim Członkom Sekcji M i sympatykom modelarstwa pływającego życzenia Zdrowych, Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze.

W nadchodzącym Nowym Roku 2024 życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz najwyższych laurów
w sporcie modelarskim. 

Do Siego Roku!

Kalendarz wydarzeń 2024

Film z III Rundy Mistrzostw Polski 2023 w Kromolicach

santa on boat

 

Koledzy z Węgierskiej Sekcji M zapraszają na zawody Kanizsa “Kohézió” Cup które odbędą się 21-22 października 2023 w Nagykanizsa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064420373420 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023

Międzynarodowy Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023 / Polish International Section M Championship Ranking 2023

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023 - Puchar Polski Start

Mistrzostwa Polski Modeli Klas M 2023 - Wyniki F1 i F3

  

IV Finałowa Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Kędzierzyn-Koźle 08-10.09.2023 - wyniki 

Wezwanie na Walne Zebranie Sekcji M wraz z propozycjami Członków Sekcji. 

 

IV Finałowa Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Kędzierzyn-Koźle 08-10.09.2023:

Harmonogram startów - klasy wyścigowe

Link do zawodów online

Grupy startowe - klasy wyścigowe 

Grupy startowe i harmonogram startów - klasy techniczne Uwaga! Starty rozpoczynają się od klasy F3E w piątek o godzinie 8.00!

Pogoda

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,


Zbliża się finał tegorocznych rozgrywek o tytuły Mistrzów Polski klas M, a wraz z nim Walne Zebranie Członków Sekcji M. Wezwanie na Walne Zebranie - pobierz komunikat.
Podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcamy każdego Członka Sekcji, który ma pomysł dotyczący zmian w Naszej Sekcji, aby przedstawił go opisując w paru zdaniach rodzaj zmiany oraz argumentację dlaczego warto ją wprowadzić. Prosimy o składanie wniosków do dnia 03.09.2023. Korespondencję jak zwykle proszę kierować na adres email: sekcjamgmailcom Nasze propozycje zostaną opublikowane (zgodnie z kolejnością nadejścia, bez podania danych wnioskodawcy) przed terminem Walnego Zebrania. Dzięki wcześniejszemu poznaniu zagadnień, głosując na Walnym Zebraniu będziemy mogli podjąć decyzję sprawniej. Wiele z dokonanych zmian w przepisach sportowych, czy organizacji zawodow w ostatnich latach osiagnietych wspólnym wysiłkiem głosowania sprawdziły się. Kontynuujmy ten sprawdzony sposób na pozytywny rozwój Sekcji M, miejsca gdzie wspolnie realizujemy naszą pasję.

 

Podczas Technical Commitment (TC) na Mistrzostwach Świata zostały uchwalone zmiany w przepisach Naviga dla modeli klas M. Przyjęto Mini FSRE jako oficjalną klasę Naviga, obecne przepisy do klasy (kliknij).

 

Uruchomiona została rejestracja do IV Finałowej Rundy Mistrzostw Polski Modeli Klas M

Każdy zawodnik przybyły na IV Finałową Rundę otrzyma pamiątkową koszulkę ufundowaną przez Kędzierzyn-Koźle - Miasto Możliwości - sprawdź swój rozmiar.

 

Nasza Reprezentacja zdobyła podczas Mistrzostw Świata Modeli Klas M 2023 w Rimavskiej Sobocie w Słowacji 9 medali! 4 złote (!) 1 srebrny i 4 brązowe. To historycznie najlepszy występ Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Klas M. Medale zdobyli dla nas:

Mateusz Dzwonkowski:
Mistrz Świata w klasie - Mini Hydro Junior
Mistrz Świata w klasie - Mini Eco Team Junior
Mistrz Świata w klasie - Eco Team Junior
Vice Mistrz Świata w klasie - F1-E Junior
II Vice Mistrz Świata w klasie - F3-E Junior
 
Michał Dzwonkowski:
Mistrz Świata w klasie - Mini Eco Junior
Mistrz Świata w klasie - Mini Eco Team Junior
Mistrz Świata w klasie - Eco Team Junior
II Vice Mistrz Świata w klasie - Hydro1 Junior
II Vice Mistrz Świata w klasie - F1-E Junior
 
Michał Nowak:
II Vice Mistrz Świata w klasie - Mini Hydro Junior

Serdecznie gratulujemy!

ReprezentacjaM2023MS

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023 - stan po III Rundzie

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023 - Klasyfikacja Generalna - stan po III Rundzie / Ranking of the Polish M-Class Models Championship 2023 - general classification after III Round

 

III Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Kromolice 24-25.06.2023 - wyniki 

 

III Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Kromolice 24-25.06.2023:

Harmonogram startów 

Link do zawodów online

Grupy startowe 

Pogoda

 

Przypominamy, że podczas III Rundy w Kromolicach w sobotę po startach przeprowadzone zostanie szkolenie z poszukiwania zatopionych modeli, prognozowany czas szkolenia to 30-40 minut. Szkolenie przewidziane jest nie tylko dla płetwonurków, ale również dla osób które rozważają nimi zostać oraz dla modelarzy którzy będą wspierać płetwonurka podczas poszukiwań. W założeniu ma to być kompleksowa pigułka jak działać aby odzyskać zatopiony model. Serdecznie zapraszamy.

 

Została uruchomiona rejestracja do III Rundy Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M.

Każdy zawodnik przybyły na III Rundę otrzyma pamiątkową koszulkę ufundowaną przez AGRO-TOM

- sprawdź swój rozmiar.

KOSZULKI KOSZULKI 2

Dla najmłodszych zawodników przewidziane są pamiątkowe nagrody za uczestnictwo w zawodach.   

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023 - stan po II Rundzie

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2023 - Klasyfikacja Generalna - stan po II Rundzie / Ranking of the Polish M-Class Models Championship 2022 - general classification after II Round

 

II Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Tuchola 27-28.05.2023 - wyniki 

 

II Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Tuchola 27-28.05.2023:

Harmonogram startów 

Link do zawodów online

Grupy startowe 

Pogoda

 

I Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Nowa Wola 13-14.05.2023 - wyniki 

 

I Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M Nowa Wola 13-14.05.2023:

Harmonogram startów 

Link do zawodów online

Grupy startowe 

Pogoda

 

Została uruchomiona rejestracja do II Rundy Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M.

Została uruchomiona rejestracja do I Rundy Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M.

Rejestracja trwa do godziny 23:59 7 maja 2023. Późniejsza rejestracja możliwa jest tylko dla zawodników startujących po raz pierwszy na zawodach organizowanych przez Sekcję M po wyrażeniu zgody przez Sędziego Głównego.

 

easter postcard

 

 

 

  

   Życzenia Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkanocnych składa

   Wszystkim Sympatykom Modelarstwa Zarząd Sekcji M. 

   Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

 

 

 

 

 

 

  

Regulamin Rozgrywania Zawodów Sekcji M na 2023 rok.

Szanowni Członkowie Sekcji M i entuzjaści modelarstwa klas M! 

Przekazujemy Wam zbiór regulacji dla naszych rozgrywek w Roku 2023.

Zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania usunęliśmy kolejność wyboru pól startowych według numeru startowego (Protokół z Walnego Zebrania Sekcji M w roku 2022).

 

Koledzy z Republiki Federalnej Niemiec zapraszają na zawody do Neustrelitz.

 

Kalendarz wydarzeń w roku 2023 - zapraszamy!

 

Zarząd Sekcji M składa wszystkim Członkom Sekcji M i sympatykom modelarstwa pływającego życzenia Zdrowych, Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze.

W nadchodzącym Nowym Roku 2023 życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz najwyższych laurów w sporcie modelarskim. 

Do Siego Roku!

santa on boat

 

Dziękujemy za udział w ankiecie. Wstępnie zadeklarowało swój udział 14 zawodników, w tym 4 juniorów. Pozostało jeszcze wiele miejsc w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata stąd serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie.  

 

W dniach od 3 do 10 sierpnia 2023 odbędą się Mistrzostwa Świata Klas M w słowackiej miejscowości Rimavska Sobota, lokalizacja: https://goo.gl/maps/uusSoPxtdoFYKwRQ7
Przewodniczący Sekcji M - Csaba Danielfy - poprosił wszystkie Sekcje M o prognozę uczestnictwa zawodników. Informacja ta ma ważny wpływ na jakość organizacji zawodów i właściwe ich przygotowanie.

Stąd kierujemy dla Członków Sekcji M ankietę i prosimy wziąć w niej udział do dnia 18 grudnia 2022. Weź udział w ankiecie.

Mistrzostwa Świata Modeli Klas M to największe święto dla miłośników tej dyscypliny sportu. Panuje na nich wyjątkowa modelarska atmosfera, można podziwiać najwspanialsze modele i najlepszych zawodników w akcji i poza nią ;). Jest to najbardziej wyjątkowa okazja do wymienienia doświadczeń, podglądnięcia myśli konstrukcyjnej innych modelarzy, wspaniałej zabawy oraz oczywiście zdobycia najwyższych laurów współzawodnictwa w sporcie modelarskim. Jest to również największy rynek części i materiałów do budowy modeli Klas M i zdarzają się (szczególnie na koniec zawodów) niesamowite promocje cenowe. 


W roku 2023 zdarza się wyjątkowa okazja - Mistrzostwa Świata odbędą się w sąsiadującej z naszym krajem Słowacji. Nie tylko jest to kraj bliski nam geograficznie, lecz również kulturowo a nawet językowo, zbliżony jest również poziom kosztów pobytu. 


Dlatego zachęcamy Wszystkich Członków Sekcji M do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W każdej klasie Polska może wystawić 5 zawodników (w Mini Hydro Junior 6 zawodników - Mateusz Dzwonkowski broni tytułu Mistrza Świata z Treviso 2019). Z pewnością dla każdego chętnego zawodnika znajdzie się miejsce w Reprezentacji Polski, o przydziale do danej klasy decydować będzie Trener Jacek Dzwonkowski.   


Tradycyjnie na polu kempingowym sąsiadującym z miejscem startów zbudujemy nasz obóz, w którym będziemy wspierali się nawzajem a wolne chwile od startów poświęcimy szeroko rozumianej integracji ;).


Wszelkie koszty wyjazdu, w tym opłaty startowe (40 EUR od klasy senior, 20 EUR od klasy junior - być może koszty opłat startowych juniorów poniesie Naviga, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła) każdy zawodnik ponosi samodzielnie. Opłaty startowe w klasach Team zostaną pokryte ze środków Sekcji. 
Prosimy o zgłoszenie swojej chęci udziału w danej klasie na Mistrzostwach Świata 2023. Oddanie głosu w ankiecie nie jest deklaratywne (oficjalne zgłoszenia prosimy kierować do Trenera poprzez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), jednakże da nam oraz organizatorowi obraz ilości zawodników i modeli. Nie mniej w przypadku większej ilości chętnych w danej klasie, jedną z przesłanek decyzji Trenera może być wcześniejsza deklaracja zainteresowania startem w niniejszej ankiecie. 


Jeszcze raz uprzejmie prosimy o Twój głos w ankiecie do dnia 18 grudnia 2022.

 

Z radością informujemy o oficjalnym ogłoszeniu miejsca i czasu Mistrzostw Świata Modeli Pływających Klas M 2023!

Impreza odbędzie się w dniach od 3 do 10 sierpnia 2023 w Słowacji w miejscowości Rimavska Sobota

 

Szanowni Członkowie Sekcji M,

nawiązując do wskazanych przez Sekcję wytycznych w zakresie zmian przepisów Naviga głosujemy za propozycją Sekcji M z Tajlandii w zakresie wprowadzenia ograniczenia energii tylko za pomocą limiterów w klasach Mini doprecyzowując, iż zmiany powinny wejść w życie najwcześniej w 2024 roku ze względu na problemy w dostępności limiterów na rynku obecnie. Ponadto proponujemy aby wzorem z większych klas ustanowić minimalną wagę akumulatora na 140g.

Ponadto Polska Sekcja M zgłasza wniosek o doprecyzowanie w przepisach w klasach Mini Eco Team i Eco team. Po doświadczeniach na zawodach międzynarodowych uważamy, że team dwuosobowy powinien mieć jasno określoną w przepisach (było to przedmiotem sporu na tegorocznych Mistrzostwach Europy) możliwość posiadania mechanika w zespole na pomoście startowym, ponieważ gdy zawodnik zmienia akumulatory nikt nie podpowiada o sytuacji na torze zawodnikowi, który aktualnie prowadzi model. Stanowi to też zagrożenie dla innych teamów i powoduje, że teamy trzyosobowe mają z tego powodu znaczną przewagę nad dwuosobowymi.

Sekcja M z Tajlandii zgłosiła również wniosek o uwolnienie ilości cel w klasach wyścigowych ustanawiając maksymalne napięcie jak w FSRE - 43V. Jesteśmy przeciwni w chwili obecnej wprowadzeniu tego postulatu w życie z powodu zbyt wielu zmian na raz ("limiter only" w klasach Mini i tak będzie niemałą rewolucją) oraz spowodowaniem dużych nakładów w zakresie przystosowania modeli: wymiany akumulatorów, silników i regulatorów (szczególnie te ostatnie, na wysokie napięcia są kosztowne i stosunkowo mało dostępne obecnie).

Składanie propozycji do zmian w przepisach Naviga trwa do 30 września, jeżeli pojawią się inne propozycje powiadomimy Was o nich.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022

Międzynarodowy Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 / Polish International Section M Championship Ranking 2022

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - Juniorzy

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - Seniorzy

 

IV Finałowa Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - wyniki w klasach wyścigowych

 

Mistrzostwa Polski Modeli Klas M 2022 - Wyniki F1 i F3 

 

IV Finałowa Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Kędzierzyn-Koźle 16-18.09.2022:

Harmonogram startów

Link do zawodów online

Grupy startowe 

Pogoda

Z powodu dużej ilości grup startowych harmonogram jest napięty. Prosimy o punktualne stawianie się na starcie. 

Organizator informuje o dużej ilości komarów w miejscu startów (sugerujemy zabrać środki odstraszające)
oraz o remoncie ulicy Gliwickiej i utrudnieniach w dojeździe do miejsca startów.
Poniższa mapka ilustruje możliwą drogę dojazdu na zawody:

remont KK

 

Wezwanie na Walne Zebranie Członków Sekcji M w roku 2022 uzupełnione o wnioski do debaty i głosowania.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - stan po III Rundzie

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - Klasyfikacja Generalna - stan po III Rundzie / Ranking of the Polish M-Class Models Championship 2022 - general classification after III Round

 

III Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Tuchola 3-4.09.2022 - wyniki

 

III Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Tuchola 3-4.09.2022:

Harmonogram startów 

Link do zawodów online

Grupy startowe 

Pogoda

 

Uruchomiona została rejestracja do IV Finałowej Rundy Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźle.
Rejestracja do zawodów.

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,


Zbliża się finał naszych tegorocznych rozgrywek o tytuły Mistrzów Polski klas M, a wraz z nim Walne Zebranie Członków Sekcji M. Wezwanie na Walne Zebranie - pobierz komunikat.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcamy każdego Członka Sekcji, który ma pomysł dotyczący zmian w Naszej Sekcji, aby przedstawił go opisując w paru zdaniach rodzaj zmiany oraz argumentację dlaczego warto ją wprowadzić. Prosimy o składanie wniosków do dnia 03.09.2022. Korespondencję jak zwykle proszę kierować na adres email: sekcjamgmailcom Nasze propozycje zostaną opublikowane (zgodnie z kolejnością nadejścia, bez podania danych wnioskodawcy) 2 tygodnie przed terminem Walnego Zebrania. Dzięki wcześniejszemu poznaniu zagadnień, głosując na Walnym Zebraniu będziemy mogli podjąć decyzję sprawniej. Wiele z dokonanych zmian w przepisach sportowych, czy organizacji zawodow w ostatnich latach osiagnietych wspólnym wysiłkiem głosowania sprawdziły się. Kontynuujmy ten sprawdzony sposób na pozytywny rozwój Sekcji M, miejsca gdzie wspolnie realizujemy naszą pasję.

 

Polska Reprezentacja na Mistrzostwach Europy Klas M w Bukareszcie zdobyła 13 medali!

Bukareszt 2022 Polska

Złoty Medal w klasie Mini Hydro - Mateusz Dzwonkowski

Złoty Medal w klasie F3E - Adrian Stolarek

Złoty Medal w klasie Mini Eco Jun - Mateusz Dzwonkowski

Złoty Medal w klasie Eco Jun - Mateusz Dzwonkowski

Złoty Medal w klasie F1E Jun - Mateusz Dzwonkowski

Srebrny Medal w klasie Hydro 1 - Mateusz Dzwonkowski

Srebrny Medal w klasie Hydro 2 - Rafał Nitecki

Srebrny Medal w klasie Mini Eco Team - Mateusz Dzwonkowski i Jacek Dzwonkowski

Srebrny Medal w klasie Mini Mono Jun - Mateusz Dzwonkowski

Brązowy Medal w klasie Mini Hydro - Jacek Dzwonkowski

Brązowy Medal w klasie F3E - Rafał Nitecki

Brązowy Medal w klasie F3V - Rafał Nitecki

Brązowy Medal w klasie F1V3.5 - Rafał Nitecki

 

Funkcje sędziów startowych na Mistrzostwach Europy pełnili Polscy Sędziowie:

Adrian Stolarek: klasy Mini Eco i Eco

Rafał Nitecki: klasy FSRE i Eco Team

 

Uruchomiona została rejestracja do III Rundy Mistrzostw Polski w Tucholi. Rejestracja do zawodów.

 

Zaproszenie od Kolegów ze Słowacji i Węgier na zawody w Komarnie

Impreza odbędzie się w terminie 27-28.08.2022.

 

Zaproszenie od Kolegów z Niemiec na zawody w Neustrelitz.
Impreza w tym roku odbędzie się w terminie 1-2.10.2022.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - stan po II Rundzie

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - Klasyfikacja Generalna - stan po II Rundzie / Ranking of the Polish M-Class Models Championship 2022 - general classification after II Round

 

II Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Kromolice 25-26 czerwca 2022 - wyniki 

 

II Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Kromolice 25-26.06.2022:

Harmonogram startów 

Link do zawodów online

Grupy startowe(Uwaga, nastąpiły zmiany w grupach klasy Mono2)

Pogoda

 

Informujemy o nabyciu przez Sekcję 6 limiterów KLW 203 Midi. Limitery, podobnie jak transpondery (pchełki), przeznaczone są w pierwszej kolejności dla zawodników rozpoczynających przygodę ze sportem modelarskim. Urządzenia wyposażone są w połączenia zgodne z przepisami Naviga.

 

Uruchomiona została rejestracja do II Rundy. Rejestracja do zawodów.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - stan po I Rundzie

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2022 - Klasyfikacja Generalna - stan po I Rundzie / Ranking of the Polish M-Class Models Championship 2022 - general classification after I Round

Ranking - Klasyfikacja Generalna - obejmuje wszystkich sklasyfikowanych zawodnków w cyklu rozgrywek o Mistrzostrzostwo Polski Modeli Klas M. Jeżeli w danej klasie na koniec sezonu sklasyfikowanych zostanie 3 zawodników obcokrajowców, przyznany w niej będzie dodatkowo tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. 

 

I Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Nowa Wola 14-15 maja 2022 - wyniki 

 

I Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Nowa Wola 14-15 maja 2022.

Grupy startowe

Harmonogram startów

Link do zawodów online

Pogoda

Z powodów rodzinnych niestety nie dotrze na I Rundę Skarbnik Sekcji, roczne składki organizacyjne (licencyjne) zbierać będą pozostali Członkowie Zarządu lub osoby wyznaczone. Uprzejmie prosimy o przygotowanie odliczonej wartości w gotówce - dla zawodnika jest to niewielki wysiłek a osobom zaangażowanym społecznie znacznie pomoże to w sprawnym zebraniu środków.
Podobnie prosimy o przygotowanie odliczonych środków za składki organizacyjne (startowe) dla Organizatora.

Przypominamy, że zgodnie ze zmianami w przepisach zawodnicy wybierają miejsca startowe na pomoście w kolejności posiadanego numeru startowego. W przypadku spóźnienia się na start (nie wcześniej jednak niż po drugim wezwaniu), zawodnicy wybierają swoje miejsca jako ostatni bez względu na posiadany numer startowy - nie dotyczy to zawodników zmieniających limiter lub transponder na stanowisku startowym.

Sędziowie będą dokonywali kontroli limiterów i napięcia akumulatorów zgodnie z przepisami. Prosimy o sprawdzenie poprawności połączeń, ustawień limiterów i ładowarek.

W przypadku zatonięcia modelu koniecznie zapamiętaj miejsce zatonięcia obrazując je na podstawie punktów charakterystycznych stałych na przeciwległym brzegu (drzewo, słup, dom) oraz określ odległość od siebie (np. "na wysokości dolnej prostej"), zapamiętaj miejsce w którym stałeś, poproś też o to inne osoby które były świadkami zdarzenia.
Ubezpieczenie nurkowe: 10 zł od zawodnika.
Modele z ubezpieczeniem wyławiane będą w pierwszej kolejności, zwrot kosztów za wyłowiony model: 100zł senior, 50zł junior. Podjęcie próby wyłowienia - bez kosztu.
Modele bez ubezpieczenia - zwrot kosztów za wyłowienie: 200zł senior, 100zł junior. Podjęcie próby wyłowienia: 100zł senior, 50zł junior.

 

Uchwała Zarządu Sekcji dotycząca statusu obcokrajowców w rozgrywkach o tytuł Mistrza Polski w roku 2022.

Celem umożliwienia Uchodźcom z Ukrainy kontynuowania modelarskiej działalności sportowej w Polsce oraz odpowiedniego docenienia zaangażowania zawodników zza granicy w rozgrywkach o tytuł Mistrza Polski Modeli Pływających Klas M Zarząd Sekcji uchwalił (nie jednogłośnie) powyższą uchwałę. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski jest dodatkowym tytułem przyznawanym jeżeli w danej klasie (w rozgrywkach wg formuły Grand Prix - klasach wyscigowych) w zostanie sklasyfikowanych minimum 3 zawodników zagranicznych.

 

Uruchomiona została rejestracja do I Rundy Mistrzostw Polski Modeli Klas M która odbędzie się 14-15 maja w Nowej Woli w Gminie Lesznowola. Rejestracja trwa do godziny 23:59 8 maja 2022. Późniejsza rejestracja możliwa jest tylko dla zawodników startujących po raz pierwszy na zawodach organizowanych przez Sekcję M po wyrażeniu zgody przez Sędziego Głównego.

Serdecznie zapraszamy!

Informator i rejestracja tradycyjnie w dziale Rejestracja do zawodów.

Przygotowaliśmy dla Was urządzenie drukujące trwałe nalepki z numerem licencyjnym/ewidencyjnym. Zawodnicy którzy nie posiadają oznaczonych modeli proszeni są o przesłanie przed zawodami email z informacją ile nalepek mamy przygotować (dla Członków Sekcji bezpłatnie). Model nieoznaczony numerem nie może być dopuszczony do startu.

W imieniu Skarbnika prosimy o przygotowanie odliczonych środków w gotówce do uiszczenia opłaty licencyjnej/rocznej składki organizacyjnej w czasie zawodów. Seniorzy 60zł, Juniorzy 30zł a nowi zawodnicy w Sekcji M bez względu na kategorię wiekową - 5zł.

Trener Sekcji prosi o przesłanie do dnia 10 maja 2022 zgłoszeń zawodników zainteresowanych startem w Mistrzostwach Europy Klas M w Bukareszcie (Rumunia), które odbędą się w dniach 28 lipca- 5 sierpnia 2022. Imię i nazwisko zawodnika wraz ze wskazaniem klas prosimy wysyłać na sekcjamgmailcom.

 

Życzenia Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkanocnych składa
Wszystkim Sympatykom Modelarstwa Zarząd Sekcji M. Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

 lodkawielkanoc

 

 

JanMarczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 21 marca 2022 roku w wieku 98 lat zmarł nestor polskiego modelarstwa

Ś.P. Jan Marczak

Całe swoje życie zawodowe poświęcił politechnicznemu wychowaniu młodzieży poprzez modelarstwo. W latach 1953-1985 pełnił funkcję kierownika Wydziału Modelarstwa w Lidze Przyjaciół Żołnierza i Lidze
Obrony Kraju. W 1955 r. był współzałożycielem miesięcznika „Modelarz”. W latach 1963-1966 pełnił funkcję wiceprezydenta Międzynarodowego Związku Modelarzy Okrętowych NAVIGA. Był także wieloletnim sekretarzem Centralnej Komisji Modelarstwa. Autor licznych książek i publikacji o tematyce modelarskiej. Długoletni redaktor miesięcznika „Modelarz”. Laureat „Błękitnych Skrzydeł”. Wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i Ligi Obrony Kraju.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 4 kwietnia o godz. 12.00 w kościele Św. Anny w Wilanowie. 

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia

Zarząd Główny LOK
Centralna Komisja Modelarstwa
Zespół Redakcyjny „Modelarza”
Zarząd Sekcji M CKM LOK

 

 

Regulamin Rozgrywania Zawodów Sekcji M na 2022 rok

Szanowni Członkowie Sekcji M i entuzjaści modelarstwa klas M! 

Przekazujemy Wam zbiór regulacji dla naszych rozgrywek w Roku 2022.

Zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania nastąpiły zmiany w punktach II 8.7, IV 1.2 i VI 9.3 (Protokół z Walnego Zebrania Sekcji M w roku 2021).

II 8.7. Zawodnicy wybierają miejsca startowe na pomoście w kolejności posiadanego numeru startowego. W przypadku spóźnienia się na start (nie wcześniej jednak niż po drugim wezwaniu), zawodnicy wybierają swoje miejsca jako ostatni bez względu na posiadany numer startowy - nie dotyczy to zawodników zmieniających limiter lub transponder na stanowisku startowym.

IV 1.2. Zabroniony jest start modelem innego zawodnika. Danym modelem na tych samych zawodach może wystartować tylko jeden zawodnik.

VI. 9.3 W klasie Start obowiązują: zastosowanie silnika typu outrunner D2225, zastosowanie prostego wału oraz maksymalnej średnicy śruby napędowej 26mm, reszta przepisów jak dla klasy MiniEco.

- dookreśliliśmy w przepisie pozostałe regulacje dla modelu do Klasy Start. 

Celem optymalizacji organizacji zawodów wprowadziliśmy zmiany w punktach:

II 3. Punktacja za zajęte miejsca w rundzie jest następująca:
za I miejsce - 100 pkt., za II miejsce - 85 pkt., za III miejsce - 75 pkt., za IV miejsce 70pkt., za V miejsce 65 pkt., za VI miejsce 60 pkt., za VII miejsce 55 pkt., za VIII miejsce 50 pkt., za IX miejsce 45 pkt., za X miejsce 40 pkt. za XI miejsce 35 pkt., za XII miejsce 30pkt., za XIII miejsce 25pkt., za XIV miejsce 20 pkt., za XV miejsce 15 pkt., za XVI miejsce 10 pkt., za miejsce XVII i dalsze miejsca 5pkt.

- powróciliśmy do punktowania (5pkt.) za miejsca XVIII i dalsze; celem zmiany jest docenianie zawodników biorących udział w większej ilości rozgrywek - zawodnik który zajął miejsce XVIII lub dalsze winien mieć wyższą pozycję w rankingu niż zawodnik który na jednych zawodach zdobył np. miejsce XVI. 

II 8.4. Grupy tworzy się z równą ilością zawodników, jeżeli jest to niemożliwe to różnica w ilości zawodników
w grupach nie może być większa niż jeden.

- dotychczas najliczniejsza musiała być grupa 1; statystyki startów wskazują, iż zdecydowanie częściej zawodnicy z grupy 2 i dalszych nie kończą wyścigu - stąd na przykład mając zgłoszonych 16 zawodników w klasie będziemy mogli podzielić: 1wsza grupa 5 zawodników, 2ga grupa 5 zawodników, 3cia grupa 6 zawodników.  

II 8.5. Jeżeli w zawodach uczestniczą zawodnicy zagraniczni to są oni równomiernie rozmieszczani we wszystkich grupach lub według rankingu uwzględniającego zawodników zagranicznych.

- w przypadku gdy zawodnicy zagraniczni coraz częściej odwiedzają nasze zawody należy stworzyć możliwość przydzielenia ich do grup odzwierciedlający właściwy poziom sportowy. 

II 11.4 W klasie Start grupa startowa może liczyć do 8 zawodników.

- cieszy coraz większa frekwencja w klasie Start, czasami jest tak duża, że konieczne może okazać się zwiększenie ilości zawodników w grupie do 8 zawodników aby rozegrać 4 kolejki startów.  

Wasz Zarząd Sekcji M

 

W sezonie 2021 odwiedziło nas bardzo wielu zawodników zza granicy - koledzy z Belgii, Czech i szczególnie licznie z Litwy.

Dziękujemy za udział w naszych zawodach i zapraszamy w roku 2022!

Często sięgali po najwyższe laury stąd postanowiliśmy opublikować również ranking uwzględniający ich dokonania: 

Międzynarodowy Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 - The International Ranking of the Polish Section M Championships 2021

 

sp wojak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 27 grudnia 2021

po ciężkiej walce z Covid odszedł na Wieczną Wachtę

Nasz Kolega Krzysztof Wojkowski, POL-636.

Zawodnik, niezastąpiony operator komputera sędziowskiego.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

 

Zarząd Sekcji M składa wszystkim Członkom Sekcji M i sympatykom modelarstwa pływającego życzenia Zdrowych, Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze.

W nadchodzącym Nowym Roku 2022 życzymy Wam zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń a przede wszystkim abyśmy spotkali się na planowanych imprezach modelarskich. 

Do Siego Roku!

PS: Sekcję M odwiedził Mikołaj - ze środków zebranych ze składek zakupiliśmy dla Sekcji 9 transponderów
i miernik cyfrowy do przeprowadzania pomiarów napięcia zgodnie z przepisami i zaleceniami Naviga.

W fazie testów mamy system drukujący, który ma zapewnić członkom Naszej Sekcji naklejki z numerem ewidencyjnym (licencyjnym) na modele.

santa on boat

 

Opublikowany został kalendarz wydarzeń na rok 2022 - dostępny jest w zakładce Kalendarz wydarzeń. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna umożliwi przeprowadzenie zaplanowanych rozgrywek we wskazanych terminach.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021
 
Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 - Puchar Polski Start
 
Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 - juniorzy
 
Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 - seniorzy i klasy w których nie nastąpił podział na grupy wiekowe

 

IV Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - klasy wyścigowe

 

Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 - Wyniki F1 i F3 

 

IV Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Harmonogram startów piątek

IV Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - Harmonogram startów sobota i niedziela

IV Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - grupy startowe

IV Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M - zawody online

 

Wezwanie na Walne Zebranie Członków Sekcji M w roku 2021 uzupełnione o wnioski do debaty i głosowania.

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,


Zbliża się finał naszych tegorocznych rozgrywek o tytuły Mistrzów Polski klas M, a wraz z nim Walne Zebranie Członków Sekcji M. Wezwanie na Walne Zebranie - pobierz komunikat.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcamy każdego Członka Sekcji, który ma pomysł dotyczący zmian w Naszej Sekcji, aby przedstawił go opisując w paru zdaniach rodzaj zmiany oraz argumentację dlaczego warto ją wprowadzić. Prosimy o składanie wniosków do dnia 28.08.2021. Korespondencję jak zwykle proszę kierować na adres email: sekcjamgmailcom Nasze propozycje zostaną opublikowane (zgodnie z kolejnością nadejścia, bez podania danych wnioskodawcy) 2 tygodnie przed terminem Walnego Zebrania. Dzięki wcześniejszemu poznaniu zagadnień, głosując na Walnym Zebraniu będziemy mogli podjąć decyzję sprawniej. Wiele z dokonanych zmian w przepisach sportowych, czy organizacji zawodow w ostatnich latach osiagnietych wspólnym wysiłkiem głosowania sprawdziły się. Kontynuujmy ten sprawdzony sposób na pozytywny rozwój Sekcji M, miejsca gdzie wspolnie realizujemy naszą pasję.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M - stan po III Rundzie

 

III Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 Kromolice 19-20 czerwca WYNIKI

 

Grupy startowe - III Runda Mistrzostw Polski 2021 Kromolice

III Runda Mistrzostw Polski 2021 Kromolice - ONLINE

Harmonogram startów - III Runda Mistrzostw Polski 2021 Kromolice

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M - stan po II Rundzie 

 

II Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 Nowa Wola 05-06 czerwca WYNIKI

 

Rejestracja do zawodów do III Rundy Mistrzostw Polski 2021 Kromolice

 

Grupy startowe - II Runda Mistrzostw Polski 2021 Nowa Wola

II Runda Mistrzostw Polski 2021 Nowa Wola - ONLINE

Harmonogram startów - II Runda Mistrzostw Polski 2021 Nowa Wola 

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M - stan po I Rundzie

 

Przypominamy, że rejestracja do II Rundy Mistrzostw Polski w Nowej Woli 05-06.06.2021 jest aktywna, tradycyjnie linki znajdują się w zakładce Rejestracja do zawodów. Rejestracja trwa do godziny 23:59 30 maja 2021. Późniejsza rejestracja możliwa jest tylko dla zawodników startujących po raz pierwszy na zawodach organizowanych przez Sekcję M po wyrażeniu zgody przez Sędziego Głównego.

 

I Runda Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2021 Tuchola 22-23 maja WYNIKI

 

Grupy startowe - I Runda Mistrzostw Polski 2021 Tuchola 

I Runda Mistrzostw Polski 2021 Tuchola - ONLINE

Harmonogram startów - I Runda Mistrzostw Polski 2021 Tuchola

 

Zarząd Sekcji M przypomina, że wersje limiterów muszą być używane do danych klas zgodnie z ich przeznaczeniem, określa to zakres prądowy wskazany przez producenta urządzenia. 

 

Uruchomiona została rejestracja do I Rundy Mistrzostw Polski w Tucholi 22-23.05.2021, tradycyjnie linki

w zakładce Rejestracja do zawodów.

 

Na wniosek Organizatora Zarząd Sekcji M podjął uchwałę o przeniesieniu Rundy Mistrzostw Polski w Nowej Woli na nowy termin: 5-6 czerwca 2021. 

Zaktualizowany kalendarz wydarzeń w roku 2021 (kliknij).

 

I Runda Mistrzostw Polski Nowa Wola Lesznowola 8-9.05.2021 odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania rundy z przyczyn sytuacji pandemicznej na terenie gminy.

Organizator nie zabezpiecza noclegów.

Serwis zawodników, punkty przygotowania modeli, zadaszenia, mogą być umiejscowione tylko i wyłącznie
na terenie zamkniętym OSP Nowa Wola.

Prosimy o przyjazd zawodników wyłącznie z serwisantami i opiekunami prawnymi ( dla nieletnich ), bez widzów
i zaprzyjaźnionych osób ( nawet bardzo bliskich uczestnikom ).

 

Decyzją Trenera wszyscy chętni zawodnicy Sekcji M zostają przyjęci do Kadry Narodowej Sekcji M.

W czasie rozgrywek Mistrzostw Polski Modeli Klas M oraz wybranych imprez sportowych rangi międzynarodowej klas M w roku 2021 Trener będzie prowadził nabór do Reprezentacji Polski.

 

Dziękujemy za udział w ankiecie. Poniżej prezentujemy wyniki:

 

 ankieta2021

 

Życzenia wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne, smacznego Święconego i mokrego Dyngusa
przesyła Zarząd Sekcji M

 lodkawielkanoc

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy. 

Wzorem z roku ubiegłego prosimy uprzejmie w imieniu Organizatorów Zawodów o oddanie swojego głosu
w ankiecie (kliknij)
dotyczącej planowanych rozgrywek sportowych modeli klas M w sezonie 2021. Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca dnia 4 kwietnia 2021.

 

Regulamin Rozgrywania Zawodów Sekcji M na 2021 rok.

Szanowni Członkowie Sekcji M i entuzjaści modelarstwa klas M! 

Przekazujemy Wam zbiór regulacji dla naszych rozgrywek w Roku 2021, w stosunku do roku ubiegłego nie nastąpiły żadne zmiany w przepisach.

Wasz Zarząd Sekcji M

 

 

Zarząd składa Wszystkim Członkom i Sympatykom Sekcji M życzenia Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku! Życzymy Wam zdrowia i spełnienia marzeń!

santa boat 2s

 

Przedstawiamy kalendarz startów na rok 2021 – oczywiście deklarujemy takie prognozy, gdyż ostatni czas uczy nas pokory do planowania… Udało nam się rozłożyć poszczególne imprezy tak, że pomiędzy każdymi zawodami, mając na uwadze również Puchar Tenshock’a, mamy weekend przerwy. 

 

Planowane są Mistrzostwa Świata Klas M w Kaliningradzie 1-11.08.2021. Trzymajmy wszyscy kciuki, aby impreza mogła się odbyć.

Csaba Danielfy – Section M leader Naviga – prosi nas w imieniu Organizatora o deklarację Polskiej Reprezentacji celem określenia skali/ilości zawodników, co pomoże w przygotowaniach. Trener Jacek prosi, aby chętni do reprezentowania Polski zawodnicy bez zwłoki zgłaszali się poprzez email sekcjamgmailcom. Przypominamy, że do Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji możemy wjechać w uproszczonej procedurze wizy elektroncznej, nie mniej konieczne jest posiadanie ważnego paszportu. Niestety najprawdopodobniej nie będzie możliwe obozowanie w miejscu startów, stąd zalecamy poszukiwanie miejsc noclegowych z wyprzedzeniem. Więcej szczegółów u Trenera.

 

W porozumieniu z Sekcją FSR planujemy przeprowadzić otwarte Mistrzostwa Polski klas F1V3,5 i F1V15 podczas jednej z rund modeli spalinowych. U nas te klasy od wielu lat są martwe, a Koledzy Fsrowcy mają modele i chęć rywalizacji w spalinowych klasach F1. Kto wie, może dorobimy się szerszej Reprezentacji Polski w tych klasach? Szczegóły i data zawodów niebawem.

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2020

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2020 - juniorzy

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2020 - seniorzy i klasy w których nie nastąpił podział na grupy wiekowe

 

Wyniki Mistrzostw Polski Modeli Klas M - klasy wyścigowe

 

Uwaga! Nastąpiły zmiany w grupach startowych! Sprawdź czy nie nastąpiła zmiana w twojej grupie (Start, Mini Eco, Eco, Mini Mono).

 

Wyniki Mistrzostw Polski Modeli Klas M - klasy F1 i F3

 

Starty w klasach wyścigowych w sobotę i niedzielę ze względu na dużą ilość zawodników rozpoczynają się
o godzinie 8.00 zamiast wskazanej w informatorze godziny 9.00. 

 

Mistrzostwa Polski Modeli Klas M - Klasy F1 i F3

Mistrzostwa Polski Modeli Klas M - harmonogram startów

Mistrzostwa Polski Modeli Klas M - grupy startowe

 

Transmisje z Mistrzostw Polski Modeli Klas M w serwisie Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=LT4qCjOiJoY piątek, klasy F1 i F3

https://www.youtube.com/watch?v=lmdcHZNRE7o&feature=youtu.be sobota - wyścigi

https://www.youtube.com/watch?v=FQ2AQursmFQ&feature=youtu.be niedziela - wyścigi

 

Mistrzostwa Polski Modeli Klas M - wyniki online

 

W roku 2020 ze względu na ograniczenie ilości rozgrywek, za zgodą CKM, Zarząd Sekcji M podjął jednogłośnie decyzję o obniżeniu rocznej składki organizacyjnej (zwanej kiedyś opłatą licencyjną) do wysokości:

Senior: 30zł

Junior: 15zł

Wysokość składki dla Nowych Członków Sekcji M pozostaje niezmieniona: 5zł

Składki w bieżącym roku zostaną w całości przeznaczone na trofea sportowe.

 

Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu maksymalnej ilości osób w grupie startowej do 6. Na stanowisku startowym przebywać będą mogli wyłącznie sędzia, zawodnicy odbywający start i towarzyszący każdemu z nich jeden mechanik - wszystkie osoby na stanowisku startowym są zobowiązane do zakrywania nosa i ust. Każdy uczestnik zawodów będzie również zobowiązany do złożenia deklaracji o stanie zdrowia (ankieta), które zostaną zniszczone jeżeli żaden organ sanitarny nie wystąpi o udostępnienie tych danych w odpowiednim terminie. Powyższe nakazy będą bezwzlędnie przestrzegane. O dodatkowych wytycznych dotyczących środków ostrożności związanych
z pandemią będziemy jeszcze informować.   

 

W dziale Rejestracja do zawodów dostępny jest Informator i formularz rejestracyjny do Mistrzostw Polski Modeli Pływających Klas M 2020. Serdecznie zapraszamy do rejestracji do dnia 06.09.2020.

Impreza objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźle.

Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od Organizatorów - na przykład ogłoszenia powiatu "czerwoną strefą"
- zawody mogą zostać odwołane.

 

Pamiętajmy o zmianach w przepisach na rok 2020 - szczególnie o zmianach w klasach Eco: nie zawracamy
na bojach po minięciu. 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w klasach wyścigowych, ze względu na brak możliwości rozegrania rund I-IV, rozegrane zostaną jako "otwarte" zgodnie z pkt 12 działu II Regulaminu na rok 2020:

W przypadku klasy, która nie była rozgrywana według formuły Grand Prix z powodu małej ilości zgłoszeń lub
w kolejnych rundach wystartowało łącznie mniej niż trzech zawodników, podczas ostatniej rundy rozgrywana jest ona jako klasa otwarta Mistrzostw Polski. Tytuły Mistrzów Polski w klasie wyścigowej otwartej przyznaje się, jeżeli w danej klasie osiągnęło wynik różny od zera minimum 5 zawodników.

Podział na kategorie junior/senior następuje wg brzmienia części punktu 2 działu V:

Tytuły mistrzowskie z podziałem na juniorów i seniorów przydzielane są, jeżeli w danej klasie sklasyfikowano co najmniej trzech zawodników z Polski posiadających opłacone roczne składki organizacyjne w seniorach oraz minimum trzech w juniorach dla osobnej klasyfikacji juniorskiej. 

Rozegrany zostanie Puchar Polski Start - nagrodę i tytuł dla adeptów modelarstwa. Przypominamy:

nagrodę i tytuł przyznawany w równoległej klasyfikacji dla adeptów modelarstwa klas M - czyli zawodników którzy pierwszy sezon startują w zawodach organizowanych przez Sekcję M - jeżeli w klasie Start sklasyfikowanych zostanie minimum trzech adeptów. Analogicznie, jeżeli sklasyfikowanych zostanie minimum trzech adeptów juniorów i minimum trzech adeptów seniorów, wprowadza się Puchar Polski Start Junior. Inne przepisy dotyczące podziału junior/senior stosuje się do klasyfikacji Pucharu Polski Start odpowiednio.

Wezwanie na Walne Zebranie Sekcji M w roku 2020.

 

Dziękujemy Członkom Sekcji za wzięcie udziału w ankiecie dotyczącej Mistrzostw Polski w roku bieżącym.

Poniżej prezentujemy wyniki:

ankieta

 

Naviga informuje o prowadzeniu prac nad nową klasą wyścigową - treść komunikatu.

Poprosiliśmy Przewodniczącego Prezydium Naviga - Waltera Geens'a o więcej informacji i komentarz.

Prace nad ustanowieniem przepisów trwają, stąd poniższe założenia mogą ulec zmianie. W założeniu ma być to klasa rozgrywana na około 4 zawodach w roku w różnych miejscach Europy. Jednym z celów powołania nowej klasy jest integracja środowisk entuzjastów modeli wyścigowych z napędem elektrycznym i spalinowym. Zawody będą odbywały się na różnych trasach, dopuszczane będą modele z napędem spalinowym do 7.5cm typu V i O
- jedyną konieczną modyfikacją będzie zmniejszenie zbiornika paliwa do pojemności około 1 litra co przełoży się na konieczność tankowania co mniej więcej 15 minut. Dopuszczone będą modele elektryczne Mono i FSR-E z maksymalnym napięciem 6S, których ilość energii zostanie dopasowana do prowadzenia wyścigu przez 15 minut (co już ma miejsce w FSR-E, stąd zapewne będzie to 180Wh). Zawodnicy będą startowali w 3-4 osobowych zespołach, każdy z członków zespołu będzie musiał prowadzić model równą ilość czasu podczas wyscigu, który będzie trwać 6 godzin. W założeniu przepisy mają umożliwić start na posiadanych przez modelarzy modelach elektrycznych i spalinowych tak aby nie musieli dokonywać dodatkowych nakładów finansowych. Ponadto 3-4 zawodnikom, członkom zespołu, łatwiej będzie zgromadzić kilka pakietów akumulatorów aby na bieżąco wymieniać je co 15 minut (pakiety oczywiście będzie można ładować w czasie wyścigu). 

Walter Geens prosi wszystkie osoby chcące podzielić się swoimi koncepcjami dotyczącymi nowego pomysłu
o kontakt poprzez Zarząd lub bezpośrednio w języku angielskim w grupie dyskusyjnej na portalu Facebook. 

 

DW

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 czerwca 2020 po ciężkiej chorobie odszedł
na Wieczną Wachtę Nasz Kolega Dariusz Wroniecki.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

 

 

Prezydium CKM LOK podjęło uchwałę o odwołaniu wszystkich rozgrywek modelarskich planowanych w okresie do końca czerwca 2020 r. oraz zaleca rozważenie przez zarządy Sekcji przeprowadzenia rozgrywek w terminie późniejszym, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w Polsce i związane z nią działania władz państwowych.

Mając na uwadze powyższe musimy odwołać III (Kromolice) i IV (Lesznowola-Nowa Wola) Rundę Mistrzostw Polski. Jednocześnie deklarujemy w imieniu swoim i Organizatorów, że dołożymy starań aby rozegrać Rundy Mistrzostw Polski Modeli Klas M w terminie późniejszym jeżeli umożliwią to czynniki niezależne od nas.

Życzymy Wszystkim Miłośnikom Modelarstwa zdrowia! Serdecznie pozdrawiamy!

Wasz Zarząd Sekcji M

 

Wspólnie z Organizatorem z przykrością informujemy o konieczności odwołania II Rundy Mistrzostw Polski Klas M w Tucholi planowanej na 30-31.05 z powodu pandemii.

 

Zdrowych, Wesołych Świąt! Niech Święta Wielkanocne napełnią Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodadzą otuchy i pozwalą przezwyciężyć wszystkie trudności. Abyśmy się jak najszybciej spotkali nad wodą w niezmniejszonym składzie!

Wasz Zarząd Sekcji M

 

Wspólnie z Organizatorem z przykrością informujemy o konieczności odwołania Rundy Mistrzostw Polski Klas M w Lesznowoli / Nowej Woli planowanej na 16-17.05 z powodu pandemii. 

 

Z przykrością informujemy, iż Mistrzostwa Europy klas M i klas NS w Kaliningradzie zostały odwołane z powodu pandemii.

Przypominamy o zaleceniach producentów akumulatorów LiPo: przechowujmy je w temperaturze pokojowej - najlepiej w okolicach 20 stopni, bez dostepu światła oraz koniecznie w trybie storage kontrolowanym na ładowarce co 2-3 miesiące.

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

ze względu na sytuację epidemiologiczną rozgrywki w roku 2020 i ich kształt staje pod znakiem zapytania. O decyzjach o rozegraniu/odwołaniu danych zawodów, zarówno podjętych przez Zarząd Sekcji, jak i przez władze państwowe, samorządowe czy Organizatorów będziemy informować
z wyprzedzeniem minimum trzytygodniowym.

  

Na wniosek Kolegi Marka poniżej przypominamy regulacje dotyczące klasy Start.

W klasie Start obowiązują przepisy jak dla modeli Mini ECO doprecyzowane trzema parametrami:

- silnik typu BC 2225/13 (DYS BMA1712-13) 2000kV
- wał prosty
- maksymalna średnica śruby napędowej: 26mm

Tolerancja obrotów silnika musi mieścić się w granicach 5%. 

W przypadku użycia limitera zawodnik ma do wykorzystania 21Wh - tak jak w klasie Mini ECO.

 

REGULAMIN ROZGRYWANIA ZAWODÓW SEKCJI M NA 2020 ROK

Szanowni Członkowie Sekcji M i entuzjaści modelarstwa! 

Przekazujemy Wam zbiór regulacji dla naszych rozgrywek w Roku 2020. Nowelizacja zawiera zmiany uchwalone podczas Walnego Zebrania w roku 2019 (protokół) oraz nowe regulacje uchwalone przez Zarząd ważne dla rozwoju Naszej Sekcji. Do najważniejszych z nich należą:

- regulacje korekty grup po I kolejce w przypadku gdy okaże się, że realnie grupa liczy mniej niż 3 zawodników (wniosek przeszedł niejednogłośnie po burzliwej acz merytorycznej dyskusji)

- "ubezpieczenie nurkowe"

- nowa wysokość składki organizacyjnej dla seniorów ustalona zgodnie z postanowieniami Walnego Zebrania

- regulacje dotyczące obsady sędziowskiej na zawodach zgodnie z postanowieniami Walnego Zebrania

- regulacja dotycząca tolerancji obrotów silnika w klasie Start

- rozegranie Mistrzostw Polski klas F1V i F3V (w przypadku stawienia się odpowiedniej ilości zawodników lub osiągnięcia wymaganego minimum)

Wasz Zarząd Sekcji M

 

W demokratycznym głosowaniu 5 krajów - Członków Naviga - opowiedziało się za podwyższeniem limitu do 23Wh (polska propozycja), 9 krajów było przeciw. Limitem obowiązującym w klasach Mini na rok 2020 pozostaje 21Wh.

 

Zarząd Sekcji M desygnował kolegę Jacka Dzwonkowskiego na Trenera Kadry Narodowej. 

 

W dziale Modele i klasy Sekcji M umieszczone zostały przepisy Sekcji M Naviga na rok 2020 oraz komentarz dotyczący przygotowania połączeń limiterów dla modeli startujących na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

 

Zarząd Sekcji M w związku z pojawieniem się na rynku akumulatorów w wadze do 113g z deklarowaną przez producenta pojemnością 22,2Wh (odpowiednio 3s 2000mAh i 2s 3000mAh) zawnioskował do Naviga o zwiększenie limitu energii w klasach mini do 23Wh. Wyniki głosowania poznamy po 14.02.2020.

 

Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spełnionych w rodzinnej atmosferze
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
wszystkim miłośnikom modelarstwa życzy Zarząd Sekcji M.

 

csaba rafal

Csaba Danielfy (Węgry) został wybrany nowym Przewodniczącym Sekcji M w Naviga. Csaba od lat pełnił fukcję Przewodniczącego Sekcji M Węgier. Znany społeczności modelarskiej jest z pełnienia funkcji "sędziego komputerowego" podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Życzymy nowemu Przewodniczącemu Sekcji M samych sukcesów i satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej i zaszczytnej funkcji. Na zdjęciu z Rafałem Niteckim podczas zjazdu Naviga
w Oberhausen 26.10.2019.

 

W dniach 6-13 sierpnia 2020 odbędą się w Kaliningradzie (Rosja, Obwód Kaliningradzki) Mistrzostwa Europy Modeli Klas M i NS. Informator. Szczęśliwie od 1 października w obwodzie Kaliningradzkim obowiązują tzw. wizy elektroniczne. Ich uzyskanie jest bezpłatne i pozbawione zbędnych formalności (sprawdź tutaj). 

 

Nowe przepisy dotyczące limitów energii oraz minięć bojek w klasach ECO i FSRE.

 

Przełom w Naviga! Polacy w nowym prezydium! Artykuł - relacja z Walnego Zgromadzenia Naviga, który ukaże się w listopadowym "Modelarzu".

 

Kalendarz zawodów Sekcji M na rok 2020.

 

Protokół z Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Sekcji M 2019.

 

Zawody zakończenia sezonu - "Jesień w Lesznowoli" - informator. 

 

Ranking Mistrzostw Polski 2019 Modeli Klas M

 

V Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Finał - Kędzierzyn-Koźle - Wyniki

 

Otwarte Mistrzostwa Polski Klas M 2019 - Wyniki w klasach F1 i F3

 

Wstępne grupy startowe: V Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Kędzierzyn Koźle

Harmonogram startów: V Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Kędzierzyn Koźle  

Link do zawodów online: V Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Kędzierzyn Koźle

 

Wezwanie na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze uzupełnione o propozycje do przegłosowania.

 

Nawiązując do opublikowanego protokołu komisji technicznej, w dziale Modele i klasy Sekcji M zamieszczono list z pytaniami od Przewodniczącego Sekcji M – Walter'a Geens'a - dotyczący dookreślenia zmian na rok 2020. Zachęcamy do zapoznania się z treścią, na Walnym Zebraniu ustalimy nasze stanowisko.

 

Na stronie O Sekcji M zostało zamieszczone krótkie podsumowanie udziału Naszej Reprezentacji na Mistrzostwach Świata klas M w Treviso we Włoszech.
Jeszcze raz gratulujemy sukcesów naszym juniorom! 

 

W dziale Modele i klasy Sekcji M opublikowany został protokół komisji technicznej stanowiący o zmianach
w przepisach wraz z krótkim komentarzem/tłumaczeniem.

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,


Zbliża się finał naszych tegorocznych rozgrywek o tytuły Mistrzów Polski klas M, a wraz z nim Walne Zebranie Członków Sekcji M. Wezwanie na Walne Zebranie - pobierz komunikat.


Podobnie jak w ubiegłym roku, zachęcam każdego Członka Sekcji, który ma pomysł dotyczący zmian w Naszej Sekcji, aby przedstawił go opisując w paru zdaniach rodzaj zmiany oraz argumentację dlaczego warto
ją wprowadzić. Proszę o składanie wniosków do dnia 30.08.2019.
Korespondencję jak zwykle proszę kierować na adres email: sekcjamgmailcom
Nasze propozycje zostaną opublikowane (zgodnie z kolejnością nadejścia, bez podania danych wnioskodawcy)
2 tygodnie przed terminem Walnego Zebrania. Dzięki wcześniejszemu poznaniu zagadnień, głosując na Walnym Zebraniu będziemy mogli podjąć decyzję sprawniej.
Wiele z dokonanych zmian w przepisach sportowych, czy organizacji zawodow w ostatnich latach osiagnietych wspólnym wysiłkiem głosowania sprawdziły się.
Kontynuujmy ten sprawdzony sposób na pozytywny rozwój Sekcji M, miejsca gdzie wspolnie realizujemy naszą pasję.

W bieżącym roku Walne Zebranie będzie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Wybierzemy na nim
5 osobowy skład Zarządu Sekcji na kolejną kadencję.

Proszę 3majmy kciuki za Reprezentację Polski na Mistrzostwach Świata Klas M w Treviso we Włoszech!


Pozdrawiam, w imieniu Zarządu Sekcji


Rafał Nitecki
Przewodniczący Zarządu Sekcji M

 

Ranking Mistrzostw Polski 2019 Modeli Klas M po IV Rundzie

 

IV Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M Blachownia - Wyniki

 

Kolega Tomasz Nowak zrezygnował z funkcji Skarbnika Sekcji. Serdecznie dziękujemy za wkład i pracę włożoną
w rozwój Naszej Społeczności. 

 

Wstępne grupy startowe: IV Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Blachownia

Harmonogram startów: IV Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Blachownia 

Link do zawodów online: IV Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Blachownia

Lokalizacja zawodów w Blachowni: https://goo.gl/maps/UPy1j1wTsNCVjet6A 

 

Podczas III Rundy w Kromolicach nastąpiła przerwa w dostępie do Internetu, która spowodowała częściową awarię publikacji wyników online. Pracujemy nad ustaleniem przyczyn usterki, przepraszamy za niedogodności.

 

Ranking Mistrzostw Polski 2019 Modeli Klas M po III Rundzie

 

III Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M Kromolice - Wyniki

 

Wstępne grupy startowe: III Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Kromolice

Harmonogram startów: III Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Kromolice

 

Polska propozycja zmian do przepisów NAVIGA 2019

 

Ranking Mistrzostw Polski 2019 Modeli Klas M po II Rundzie

 

II Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M Lesznowola-Nowa Wola - Wyniki

 

W sobotę 25 maja po startach, około godziny 18.00 odbędzie się zebranie techniczne - zapraszamy.

Wstępne grupy startowe: II Runda Mistrzostw Polski 2019 - Lesznowola-Nowa Wola

Harmonogram startów: II Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Lesznowola-Nowa Wola

Link do zawodów online: II Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Lesznowola-Nowa Wola

 

Wyniki I Rundy Mistrzostw Polski 2019 Modeli Klas M - Tuchola 11-12 maja

 

W dziale Modele i klasy Sekcji M opublikowane zostały obowiązujące przepisy Naviga.

 

Wstępne grupy startowe: I Runda Mistrzostw Polski 2019 - Tuchola

Harmonogram startów - I Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Tuchola

Link do zawodów online: I Runda Mistrzostw Polski 2019 Klas M - Tuchola

Pod linkiem można będzie śledzić wyścigi w czasie rzeczywistym i odczytać wszelkie dane (w tym czasy poszczególnych okrążeń) i wyniki zawodów.

 

Trener Kadry zwraca się z prośbą o przesłanie do końca kwietnia na adres Sekcji sekcjamgmailcomzgłoszeń zawodników chętnych do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Modeli Klas M, które odbędą się
w Treviso we Włoszech w dniach 01-10.08.2019.

Opłaty startowe wynoszą: 40 EUR Senior, 20 EUR Junior. Miejsce na polu kempingowym blisko miejsca startów
za 1 dobę kosztuje: 5 EUR od namiotu/pojazdu kempingowego, 10 EUR od osoby.

Po ustaleniu ilości chętnych zawodników Zarząd Sekcji podejmie decyzję o kształcie dofinansowania opłat startowych ze środków Sekcji. Wstępnie zakładamy, iż w pierwszej kolejności zostanie pokryty koszt opłat juniorów oraz reprezentacji w klasach Mini Eco Team i Eco Team.

 

Komentarz Przewodniczącego Sekcji M Waltera Geens'a w przedmiocie malowania modeli.

 

Zarząd Sekcji M podjął jednogłośnie uchwałę o obniżeniu rocznej składki organizacyjnej (uprzednio zwanej opłatą licencyjną) do 5zł dla adeptów, czyli zawodników którzy startują na zawodach Sekcji M po raz pierwszy. Wysokość opłaty dla adeptów jest równa dla juniorów i seniorów.

Jednocześnie Zarząd zwraca się z prośbą (przypomina o konieczności) o terminowe regulowanie rocznej składki organizacyjnej, czyli przed przystąpieniem do startów w sezonie. Ze względu na dużą ilość pracy związanej ze zbiórką środków na pierwszych zawodach, Skarbnik który również jest czynnym zawodnikiem i instruktorem, będzie przyjmował wyłącznie odliczone wartości (junior 30zł, senior 60zł). 

Alternatywnie można wpłacić środki na konto:

57 1240 6074 1111 0000 4995 1211

Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju
Chocimska 14
00-791 Warszawa

Tytuł przelewu:
Sekcja M [Imię] [Nazwisko]

Po wpłacie na konto, członek Sekcji zobowiązany jest do poinformowania o wpłacie na adres: sekcjamgmailcomoraz zachować potwierdzenie wpłaty (zdjęcie, pdf, wydruk, etc). 

Opublikowany został Regulamin Rozgrywania Zawodów Sekcji M na 2019 rok. Oprócz zmian o których zadecydowało Walne Zebranie, Zarząd Sekcji wprowadził zmiany mające na celu ułatwienie rozpoczęcia przygody ze sportem modelarskim:

- rozgrywki o Puchar Polski Start

Puchar Polski Start to nagroda dla adeptów modelarstwa, czyli zawodników którzy pierwszy sezon startują
w zawodach organizowanych przez Sekcję M. Równolegle obok rywalizacji z wszystkimi zawodnikami w klasie Start o tytuł Mistrza Polski adepci współzawodniczą o Puchar Polski Start. 

- zwolnienie ze składki organizacyjnej na pierwszych zawodach dla zawodników którzy pierwszy raz startują
na zawodach organizowanych przez Sekcję M

- możliwość zarejestrowania się do zawodów po terminie oznaczonym w informatorze dla nowych zawodników

REGULAMIN ROZGRYWANIA ZAWODÓW SEKCJI M NA 2019 ROK

 

Zarząd Sekcji desygnował Mikołaja Słomińskiego na Trenera Kadry Narodowej.

 

Protokół z Walnego Zebrania Sekcji M w roku 2018. 

 

NAVIGA wprowadziła nowe wartości limitów energii oraz podwyższyła poziom napięcia akumulatora po starcie do 3,3V.

Obowiązujące od 01.01.2019 limity energii:

Dla klas Mini: 21Wh

Dla klas Eco, Mono 1, Hydro 1: 60Wh

Dla klas Mono 2, Hydro 2: 120Wh

Dla klasy FSR-E: 180Wh

Zarząd Sekcji bezpłatnie dokona przeprogramowania limiterów MDLE do aktualnych wartości.

Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres email: sekcjamgmailcom

 

JanStolarek02bw

 

 

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy
o śmierci Jana Stolarka.

 

Nasz Trener zmarł po długiej chorobie w poniedziałek
3 grudnia 2018.

 

Pozostanie na zawsze
w naszej pamięci.

 

Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia składa
Zarząd Sekcji M.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2018

 

Wyniki IV Runda Mistrzostw Polski Kędzierzyn-Koźle 7-9.09.2018

 

Wyniki F1 i F3 Mistrzostwa Polski Klas M 2018

 

WYNIKI ONLINE IV Runda Mistrzostw Polski Klas M

(wybierz klasę / wybierz "Qualy" / wybierz interesującą Cię grupę/kolejkę startów) 

 

Wstępny harmonogram oraz wstępny podział na grupy startowe IV Rundy Mistrzostw Polski w Kędzierzynie Koźle 7-9.09.2018.

 

Zarząd Sekcji M serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Sekcji w roku 2018. Pobierz komunikat.

 

Uruchomiona została rejestracja do zawodów - IV Finałowej Rundy Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźle. Informator i link znajduje się w zakładce Rejestracja do zawodów

 

Szanowni Koledzy,

Zbliża się finał naszych tegorocznych rozgrywek o tytuły Mistrzów Polski klas M, a wraz z nim Walne Zebranie Członków Sekcji M.

Zachęcam każdego Członka Sekcji, który ma pomysł dotyczący zmian w Naszej Sekcji, aby przedstawił go opisując w paru zdaniach rodzaj zmiany oraz argumentację dlaczego warto ją wprowadzić.

Korespondencję jak zwykle proszę kierować na adres email: sekcjamgmailcom

Nasze propozycje zostaną opublikowane (zgodnie z kolejnością nadejścia, bez podania danych wnioskodawcy) razem z wezwaniem na Walne Zebranie 2 tygodnie przed jego terminem. Dzięki wcześniejszemu poznaniu zagadnień, głosując na Walnym Zebraniu będziemy mogli podjąć decyzję sprawniej.

Wiele z dokonanych zmian w przepisach sportowych, czy organizacji zawodow w ostatnich 2 latach osiagnietych wspólnym wysiłkiem głosowania sprawdziły się.

Kontynuujmy ten sprawdzony sposób na pozytywny rozwój Sekcji M, miejsca gdzie wspolnie realizujemy naszą pasję.

Pozdrawiam,

Rafał Nitecki

Przewodniczący Zarządu Sekcji M

 

Nowości w dziale Galeria Filmów

 

Ranking Mistrzostw Polski Klas M 2018 po zakończeniu III Rundy

 

Wyniki III Runda MP Kędzierzyn-Koźle 2018

 

Ranking Mistrzostw Polski Klas M 2018 po zakończeniu II Rundy

 

Wyniki II Runda MP Kromolice 2018

 

Uruchomiona została rejestracja do zawodów - III Rundy Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźle. Informator i link znajduje się w zakładce Rejestracja do zawodów

 

Wstępny harmonogram startów oraz wstępne grupy startowe II Rundy Mistrzostw Polski w Kromolicach.

 

Wyniki I Runda MP Tuchola 2018

 

Wstępny harmonogram startów oraz wstępne grupy startowe I Rundy Mistrzostw Polski w Tucholi.

 

Uruchomiona została rejestracja do zawodów - II Rundy Mistrzostw Polski w Kromolicach. Informator i link znajduje się w zakładce Rejestracja do zawodów

 

Uruchomiona została rejestracja do zawodów - I Rundy Mistrzostw Polski w Tucholi. Link znajduje się w zakładce Rejestracja do zawodów

 

Organizatorzy i Zarząd Sekcji M serdecznie zapraszają zawodników na I Rundę Mistrzostw Polski do Tucholi w dniach 26-27 maja. Pobierz informator

 

Uwaga! Zmianie uległy terminy rozegrania 2 Rund Mistrzostw Polski. Szczegóły w zakładce Kalendarz wydarzeń 

 

Naviga opublikowała nowe przepisy dotyczące napędu modeli, zarówno dotyczące akumulatorów ograniczanych wagą jak i limiterów: 2018 Battery Rules

A-1-A-2018-Batteries-rules.pdf

A-1-C-2018-Limiter-settings.pdf

 

Przepisy do nowej klasy Start:

- silnik typu BC 2225/13 (DYS BMA1712-13) 2000kV
- wał prosty
- maksymalna średnica śruby napędowej: 26mm

Pozostałe przepisy jak w klasie Mini Eco.

 

Zarząd Sekcji M trzema głosami "ZA" oraz jedną odmową oddania głosu uchwalił Regulamin Rozgrywania Zawodów Sekcji M na Rok 2018.

 

Z pełnienia funkcji Sekretarza Sekcji zrezygnował Kolega Jacek Dzwonkowski. Jednocześnie Jacek deklaruje pomoc w zakresie obowiązków które pełnił jako Sekretarz.

 

Protokół z Walnego Zebrania Sekcji M w roku 2017. Pobierz

 

Sprawdź nowości w dziale Galeria

 

Wyniki Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2017:

 

IV Runda Wyniki: Pobierz

Klasy F1 i F3: Pobierz

Ranking Mistrzostw Polski Modeli Klas M 2017: Pobierz

Ranking Juniorzy: Pobierz

Ranking Seniorzy: Pobierz

 

W wyborach uzupełniających do Zarządu Sekcji M wybrani zostali:

Skarbnik: Tomasz Nowak

Sekretarz: Jacek Dzwonkowski

Gratulujemy Kolegom i dziękujemy!

 

Na Mistrzostwach Świata Modeli Klas M, które odbyły się w Nagykanizsa na Węgrzech,

Reprezentacja Polski zdobyła:

1 miejsce i tytuł Mistrza Świata w klasie Mini Mono - Michał Kozłowski

2 miejsce i tytuł ViceMistrza Świata w klasie Mini Hydro - Rafał Nitecki

2 miejsce i tytuł ViceMistrza Świata Juniorów w klasie Hydro 1 - Mateusz Dzwonkowski

3 miejsce i tytuł II ViceMistrza Świata w klasie F3 - Adrian Stolarek

3 miejsce i tytuł II ViceMistrza Świata Juniorów w klasie F3 - Jakub Pawelec

3 miejsce w klasie Mono 2 Juniorów - Patryk Gebauer

Gratulujemy!

W dziale Galeria krótka fotorelacja z Mistrzostw.

 

Zarząd Sekcji M serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Sekcji w roku 2017. Pobierz komunikat.

 

Opublikowany został ranking po III Rundzie Mistrzostw Polski. Pobierz.

 

Opublikowane zostały wyniki III Rundy Mistrzostw Polski w Kromolicach. Pobierz.

 

Opublikowane zostały wyniki II Rundy Mistrzostw Polski w Lesznowoli - Puchar Tenschock Polska. Pobierz.

 

Opublikowana została uchwała Zarządu Sekcji w sprawie sposobu liczenia punktacji podczas II Rundy Mistrzostw Polski Klas M 2017. Pobierz

 

Opublikowane zostały wyniki po I Rundzie Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu. Pobierz

 

Opublikowane został uchwały Zarządu Sekcji dotyczące stosowania limiterów. Pobierz

 

Opublikowany został Regulamin Rozgrywania Zawodów Sekcji M na 2017 rok. Pobierz

 

Opublikowany został proponowany kalendarz zawodów organizowanych przez Sekcję M oraz zawodów organizowanych przez Członków Sekcji w roku 2017.

 

Dnia 3 września 2016 odbyło się Walne Zebranie Członków Sekcji M. Zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do Zarządu Sekcji na wakat Członka Zarządu. Wybory wygrał Kolega Marek Sobczyk
- gratulujemy!

 

Uchwałą nr 1 Walnego Zebrania, w roku 2017 nastąpi kluczowa zmiana w Regulaminie rozgrywania zawodów. Większość głosujących przychyliła się do ustanowienia systemu n-1 zamiast systemu rozgrywania zawodów
z finałami.

 

Na Mistrzostwach Europy modeli pływających klas M, rozegranych w dniach 30.07 – 06.08.2016 w Nagykanizsa na Węgrzech, członkowie Sekcji M zdobyli 12 medali: 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe - gratulujemy!